Welsh Squad 2019

Minors

u27&u30
Levi Thomas Dragons Academy
u27&u30 Finley Cole Irfon
u34
Evan Francis Dragons Academy
u34
Ben Hughes Samurai
u34
Wil Jones Cardiff Judo Academy
u34
Ioan Howells Pontarddulais
u34 Atlas Nicholas Maxim
u38
Morgan Whitehead CCMA
u38
Alfie Parker Maxim Judo
u38
Tomos Ede EGH
u38
Euan Edwards Samurai
u38 Luca Palmer Cardiff Judo Academy
u42
Rhys Handel AJ Judo
u42
Cooper Green Dragons Academy
u42
Bailey Porter Pontarddulais
u42
Joseph Gill Deeside Judo
u46
Regan Garfield Maesteg Judo
u46
Oliver Lewis Samurai
u46
Charlie Penney Neyland
u50
Ioan Carter-Jones Imperial
u50
Kian Maynard Samurai
u60
Jack Hadley Dragons Academy
     
u28
Nia Aguilar CCMA
u28
Marged Jones Kanokwai
u32
Carrie-Anne Evans Maesteg
u32
Libby Anthony Maesteg
u32
Casey Hamber Cardiff Judo Academy
u32
Gwen Griffiths Cardiff Judo Academy
u36
Lillie-Grace Delahay Maesteg
u36 Valerie Masuku EGH
u36 Kaitlin Peters Seiryoku Zenyo Kwai
u36 Phoebe James Irfon
u44 Kiera Francis Imperial
u44 Mia-Haf Bowen Sanshirokwai
u44 Mali Hill CCMA
u52 Zoe Wojciechowski Sanshirokwai
u52 Anwen Davis Maesteg
u70 Madison Hope Irfon
     

Pre-Cadet

u34 Laurence Hill CCMA
u34 Evan Price CCMA
u34 Luke Hughes Wrexham
u38 Jack Minchin-Hayes Dragons Academy
u38 Alex Lee CCMA
u38 Kai Evans Duffryn Judo
u38 Maxwell Masuku EGH
u42 Joseph Masey Wrexham
u42 Jack Walton Cardiff Judo Academy
u42 Harry Griffiths Cardiff Judo Academy
u46 Kylan Aylward Rhondda Budokan
u46 Samuel John Pontarddulais
u46 Tiaan Sparrow Sanshirokwai
u46 Rhys Evans Rhondda Budokan
u50 Theo Bishop-Scotti CCMA
u50 Thomas Matthews Lakeside Judokwai
u55 Ben Moore Bradley Stoke
u55 Tom Phillips Sanshirokwai
u55 Ioan Davis Maesteg
u55 Cynyr Llewelyn-Jones Carmarthen
u60 Ben Nicholas Maxim Judo
u60 Connor Flattery Carmarthen
u66 Andrew Casley CS Judo
u66 Sion Hill CCMA
u66 Sebastion Hojda Cardiff Judo Academy
o66 Louis Burnell EGH
o66 Joshua Harris Maesteg
     
u44 Lola Hodson EGH
u44 Paris Price Imperial
u44 Ruby Grant Maesteg
u44 Sunao Ikeda Newport Judo
u48 Gwenllian Jones Kanokwai
u52 Rebeca Jones EGH
u52 Cerys Palmer Craig Ewers Academy
u52 Becky Bullough AJ Judo
u52 Antonia Scott-Howell Irfon
u57 Tyra Thomas Dragons Academy
u57 Ruby Foster Craig Ewers Academy
u63 Millie Bayliss EGH
u63 Lydia Pearson Carmarthen
u63 Paige Keane EGH
u63 Megan Thomas Pontarddulais
u70 Izzy Field Swindon
     

Cadet

u46 Brandon James Maesteg
u55 Callum Bennett Dragons Academy
u55 Callum Williams Maesteg
u55 Carson Garfield Maesteg
u55 Aron Curtis Carmarthen
u60 Harry Thomas Maesteg
u60 William Buckingham Sanshirokwai
u60 James Morgan Irfon
u60 Kieran Robertson EGH
u66 Rhys Eckley Bangor University
u66 Gareth Owen AJ Judo
u66 Reuben Lovatt GO Judo
u73 Nathan Harris Maesteg
u73 Rikki Reed AJ Judo
u73 Harvey Burrows Maxim Judo
u81 Bran Davis Irfon
     
u52 Mia Price Imperial
u52 Teila Jones Sanshirokwai
u57 Tyra Thomas Dragons Academy
u57 Mari Northall Glynneath Bushido Ryuu
u57 Brooke Hiscocks Craig Ewers Academy
u63 Holly Devall Dragons Academy
u63 Paige Keane EGH
u63 Ella Plummer Swindon Judo 
u63 Jordanna Russell CCMA
o70 Meghan Moore Samurai
o70 Cara Jones Sanshirokwai
o70 Isabelle Foster Craig Ewers Academy


Junior

u55 Callum Bennett Dragons Academy
u55 Callum Williams Maesteg
u55 Aron Curtis Carmarthen
u60 Takumi Ikeda Newport Judo
u66 Daniel Rabbitt Dragons Acdemy
u66 Rhys Eckley Bangor University
u66 Aled Beynon Carmarthen
u66 Gareth Owen AJ Judo
u73 Ryan Cannings Samurai
u73 Jordan Kirkwood Carmarthen
u73 Antony Kelleher Pontardawe
u81 Ioan Harris Maesteg
u81 Joseph Wendrich Sanshirokwai
u81 Jonathon Jones Sanshirokwai
u81 Jonathan Wood Neyland
o100 Oliver Barratt Dragons Academy
o100 Joshua Whitehouse Go Judo
     
u57 Jasmine Hacker-Jones Maesteg
u57 Danielle Williams Sanshirokwai
u57 Ffion Lovatt Go Judo
u57 Mari Northall Glynneath Bushido Ryuu
u63 Holly Devall Dragons Academy
u63 Alys Murphy CCMA
u63 Jordanna Russell CCMA
o70 Holly Jones SKK
o70 Charlie Thomas Samurai


Senior

u60 Daniel Rabbitt Dragons Academy
u60 Thomas Stead Gendros
u60 Joseph Lane Pontardawe
u66 Jack Addicott CCMA
u66 Simon Randall EGH
u66 Aly Abdou Bangor University
u66 Jack Williams Maesteg
u73 Joshua Kinnear Sanshirokwai
u73 Shaun Davies Samurai
u81 Gareth Morgan Duffryn Judo
u81 Ioan Harris Maesteg
u81 Joseph Wendrich Sanshirokwai
u81 Sean Williams Team Bath/Mold
u90 Stephen Abberley Dargons Academy
u90 Matthew Wade Haverfordwest
u90 Lloyd Norman Ysgol Judo
u90 Tom Dawson Samurai
u100 Oliver Barratt Dragons Academy
u100 James Boyle Samurai
u100 Alex Rees CCMA
u100 Adam Castell Go Judo
o100 Matthew Wade Haverfordwest
o100 Daniel Jones Unattached
o100 Toby Lewis Cowbridge Judo
o100 Gareth Piper Samurai
     
u57 Stephanie Walker WJA
u57 Danielle Williams Sanshirokwai
u63 Gwenllian Northall Glynneath
u63 Anwen Grinter EGH
u63 Alys Murphy CCMA
u70 Tasha Mathias Sanshirokwai


Masters

u66 Gary Cole Irfon
u81 Shaun Keane EGH
u81 Wyn Griffiths Cardiff Judo Academy
u81 Ian Thomas Dragons Academy
u90 Matthew Wade Haverfordwest
u90 Robert Thomson Haverfordwest
o100 Toby Lewis Cowbridge
o100 Nigel Bowley Sentai
o100 Daniel Jones Unattached

 

Need to contact us?

Tel: 02920 334945

Email: office@welshjudo.com

Or use the contact form

Address:

Welsh Judo Association

Sport Wales National Centre

Sophia Gardens 
Cardiff

CF11 9SW

 

Company Registration Number: 

03074211

Print Print | Sitemap
© Welsh Judo Association